Viens no svarīgākajiem sendvičpaneļu raksturlielumiem, kuram sevišķo uzmanību pieverš arhitekti projektētāji un pasūtītāji, ir siltumpārvades koeficients U (W/m2K). Tieši šī raksturlieluma dēļ, kas bieži vien ir nodefinēts projektā, no daudziem, tirgū pārstāvētajiem sendvičpaneļu ražotājiem tiek izvēlēts konkrēts paneļu ražotājs. Arhitekta uzdevums - materiāla izvēle atbilstoši LBN prasībām, būvuzrauga uzdevums – projektā norādīto materiālu tehnisko rādītāju, kā arī to apliecinošo dokumentu (sertifikātu) pārbaude. Bet ko var darīt, ja no ražotāja pārstāvja pusēs tiek izplatīta nekorekta informācija?

Tā piemērām, SIA RUUKKI (sendvičpaneļu ražotāja pārstāvis Latvijā) savā mājas lappusē ruukki.lv, attiecībā uz dažu tipu paneļu siltuma pārvaldes koeficientu U, ieviesa nelielas korekcijas.

Pēc SIA RUUKKI mājas lappusē sniegtajiem datiem, dažu sendvičpaneļu tipu tehniskie rādītāji ir nedaudz labāki par tiem kuri ir publicēti ražotāja web lappusē www.ruukki.com. Kā to saprast? Vai tā būtu vienkārša neuzmanība kopējot vai arhitektu, pasūtītāju, būvuzraugu tīša maldināšana ar nolūku gūt priekšroku citu ražotāju priekšā? Atbildi var sniegt tikai pats uzņēmums RUUKKI LATVIJA.

Diemžēl, sagrozīta tehniskā informācija noved pie negodīgās konkurences būvniecības tirgū starp sendvičpaneļu ražotājiem. Mēs aicinām mūsu lasītājus pašiem izdarīt savus secinājumus izvērtējot sekojošo piemēru: pdf icon  Konditorejas izstrādājumu ražotne

 
1. SENDVIČA PANELIS SP2B X-PIR ENERGY

 Atsauce uz SIA RUUKKI lappusē sniegto informāciju skat. apakšā:

SP2B X PIR ENERGY

Atsauce uz paneļu ražotāja lappusē sniegto informāciju skat. apakšā
SP2B X PIR ENERGY com

 Ekspluatācijas īpašību deklarācija RUUKI sendvič paneļiem ar poliuretāna pildījumu.

 
2. SENDVIČA PANELIS SP2E X-PIR ENERGY

Atsauce uz SIA RUUKKI lappusē sniegto informāciju skat. apakšā:

SP2E X PIR

Atsauce uz paneļu ražotāja lappusē sniegto informāciju skat. apakšā
SP2E X PIR en com

 Ekspluatācijas īpašību deklarācija RUUKKI sendvič paneļiem ar poliuretāna pildījumu

 

3. SENDVIČA PANELIS SPA E

Atsauce uz SIA RUUKKI lappusē sniegto informāciju skat. apakšā:

SPA E

Atsauce uz paneļu ražotāja lappusē sniegto informāciju skat. apakšā
SPA E com

 Ekspluatācijas īpašību deklarācija RUUKKI sendvič paneļiem ar minerālvates pildījumu

Galleri Oslo, Vacuum roof 3 crop

protan vacuum

Pagājušā gadsimta 70-tajos un 80-tajos gados lielā skaitā tika būvēti rūpniecības cehi, noliktavas un administratīvās ēkas, izmantojot beramus siltinātājus, asfaltbetona izlīdzinošās kārtas uz riboto vai dobo betona plātņu pamatnēm. Plātnes tika balstītas uz sijām vai dzelzsbetona kopnēm.

Laikam ritot, bitumena segumos parādījās sūces, izlīdzinošie slāņi saira, beramie siltinātāji samirka, un gandrīz katru gadu tika uzklāts jauns ruberoīda slānis. Atsedzot šādus jumtus, gluži kā koka griezumā iespējams redzēt visu attiecīgās ēkas jumta seguma vēsturi. Turklāt šādu līdzīgu ēku pamati, karkasi un sienas kalpos vēl ilgus gadus – nepieciešams būs vien kosmētiskais remonts. Savukārt jumta remonts, palielinot tā svaru jauno bitumena hidroizolācijas kārtu uzkausējumu dēļ vairs nav iespējams. Tā vien šķiet, ka vienīgais risinājums ir visa jumta “pīrāga” izjaukšana līdz pamatnei un jauna seguma ieklāšana. Tomēr demontāža un utilizācija divkāršo jumta atjaunošanai paredzētos izdevumus. Mūsdienu jumta tehnoloģijas piedāvā citu izeju. Virs vecā seguma ieklātā Protan PVC membrāna nodrošinās drošu hidroizolāciju vēl desmitiem gadu.

largest green roof 000

Idejas autori ir nākuši klājā ar ambicioziem plāniem uzbūvēt pasaulē lielāko zaļo jumtu. Tajā tiktu ierīkoti parki, takas skrējējiem, vīna dārzs, biroju telpas, dzīvojamās platības un pat patvērums savvaļas dzīvniekiem un putniem. Un tas viss – uz pamesta lielveikala pašā Silikona ielejas sirdī. Ja iecere, kuras izmaksas tiek lēstas 3 miljardos ASV dolāru, tiktu atbalstīta, tad objekta kopējā platība būtu vairāk kā 12 ha, tādējādi padarot to par pasaulē lielāko zaļo jumtu.

basketball 001

Londonas Olimpiskajām spēlēm 2012 līdz ar Centrālo stadionu un Olimpisko centru tika uzcelta Basketbola arēna. Atšķirībā no diviem iepriekš minētajiem stadioniem, basketbola arēnas celtniecības izmaksas bija vismazākās. Tas saistīts ar to, ka stadions bija viegli demontējams un pārstrādājams. Projekta autori arhitekti Kriss Vilkinsons (Chris Wilkinson) un Džims Eirs (Jim Eyre).

exhibition plaza by kuanlu architects 001

Arhitektūras studija Kuanlu Architects ir piedāvājusi izstāžu centra Exhibition Plaza projektu, kas tiks uzcelts Otogas (Otog) pilsētā, Iekšējās Mongolijas autonomajā reģionā Ķīnas ziemeļos. Kompleksa kopējā platība būs ap 40 000 m2, un tas uz ilgu laiku kļūs par augošās pilsētas galveno apskates objektu.