basketball 001

Londonas Olimpiskajām spēlēm 2012 līdz ar Centrālo stadionu un Olimpisko centru tika uzcelta Basketbola arēna. Atšķirībā no diviem iepriekš minētajiem stadioniem, basketbola arēnas celtniecības izmaksas bija vismazākās. Tas saistīts ar to, ka stadions bija viegli demontējams un pārstrādājams. Projekta autori arhitekti Kriss Vilkinsons (Chris Wilkinson) un Džims Eirs (Jim Eyre).

Konstrukcijas karkasa izveidei tika patērēti 1000 tonnu tērauda. No ārpuses karkass tika apvilkts ar PVC audumu, un būvniecības darbi ilga vairākus mēnešus. Lai gan jautājums par PVC auduma otrreizēju pārstrādi jau kādu laiku saista ekologu uzmanību, konstrukcija tika atzīta par ekoloģisku. Kopumā materiālu daudzums, kas tika izlietots šādas karkasa-telts ēkas būvniecībai, ir nesalīdzināmi mazāks nekā materiālu patēriņš tikpat lielas būves celtniecībai pēc klasiskās tehnoloģijas.

basketball 002

basketball 003

Sniegbaltā arēna priecē acis ne vien diennakts gaišajā laikā, bet arī naktī. Tas saistīts ar to, ka PVC audums ir gaismas caurlaidīgs, un ēkas apgaismojums padara to par neparasti pievilcīgu mākslas objektu diennakts tumšajā laikā.

basketball 005

basketball 006 

basketball 007

basketball 008

basketball 009

basketball 010

basketball 011

basketball 012

basketball 013