Uzņēmums EMIMAR ir galvenais PROTAN pārstāvis Latvijā

Par zīmolu Protan

Protan - Norvēģijas ģimenes uzņēmums ar bagātīgām tradīcijām. Kopš uzņēmuma dibināšanas 1937. gadā Protan ir kļuvis par vienu no pasaules lielākajiem PVC membrānas ražotājiem. Uzņēmums nodarbina vairāk nekā 800 darbiniekus. Protan Group ietilpst visi ražošanas cikla uzņēmumi: sākot ar izejvielu izstrādi un sagatavošanu, un beidzot ar membrānas konstrukciju uzstādīšanu. Protan piegādā membrānu ik gadu vairāk nekā 10 miljonus kvadrātmetru apjomā. Uzņēmums ir sertificēts saskaņā ar starptautiskajiem kvalitātes vadības standartiem ISO 9001 un vides apsaimniekošanas standartiem ISO 14001. Protan produkcijas lielākā daļa (aptuveni 60%) tiek eksportēta uz vairāk nekā 40 valstīm. Tiek eksportētas jumta membrānas, tehniskie tekstilmateriāli (membrānas noliktavām, lidaparātu angāri u.c.), kā arī Ventiflex - ventilācijas sistēmas tuneļu un pazemes būvēm.  Laika periodā no 1972. gada Protan uzstādīja PVC jumtus vairāk nekā 100 miljonus kvadrātmetru apjomā. Daudzi jumti, kas uzstādīti vairāk nekā pirms 30 gadiem, joprojām tiek izmantoti un ir labā stāvoklī. Protan - pasaulē vienīgais PVC jumta membrānu ražotājs, kuram ir savi montāžas uzņēmumi. Protan pārdošanas biroji izvietoti Skandināvijā, kā arī Lielbritānijā, Polijā, Rumānijā un Turcijā. Citās valstīs, uzņēmums darbojas caur saviem pilnvarotajiem pārstāvjiem.

 
  Montāžas laikā notiek obligātā kvalitātes kontrole  
     
    Norvēģijas jumta membrānas Protan ir
uzticams, viegli uzstādāms un videi draudzīgs materiāls.
Ar Protan jumtiem strādā
profesionāli montētaji,
kuri apmācīti mūsu
mācību centrā
   
     
  PVC membrānas Protan tiek uzstādītas uz
dažādas nozīmes objektiem: noliktavām,
rūpnīcām, biroju ēkām, degvielas uzpildes stacijām,
dzīvojamām mājām u.c.
 
     

PVC membrānas jumts Protan

PVC jumta seguma membrānas Protan sāka ražot Norvēģijā 1972. gadā sadarbībā ar Šveices kompāniju Sarna. Vēlāk Norvēģijas eksperti pilnveidoja tās ziemeļu valstu skarbajai videi. Šodien PVC membrānai ir izcili ilgnoturības, ugunsizturības, sala un ultravioleto staru ietekmes izturības rādītāji.

PVC membrānas Protan

  Protan PVC salīdzinājums ar divslāņu bitumena jumta segumu

 

Nostiprināšana

Protan SE membrānu nostiprina ar īpaši austu poliestera sietu. Tas ir nostiprinošs materiāls ar sarežģītu šķiedru izvietojumu, kas nodrošina maksimālu izturību. Pēdējo desmit gadu laikā Protan ir būtiski uzlabojis nostiprinājuma kvalitāti, lai sasniegtu labākos rezultātus. Tas veicināja savas ražotnes izveidi. Sieta sloksnes savstarpēji nav saistītas, kas nodrošina stabilāku augšējā un apakšējā slāņa biezumu un palielina membrānas elastību visos virzienos, nezaudējot izturību.

 

 

Pretslīdēšanas virsma

Visām Protan membrānām piemīt unikāla pretslīdes virsma. Salīdzinot ar neteksturētiem materiāliem, tas nodrošina drošību, jo īpaši, strādājot uz jumta mitros laika apstākļos. Tāpat iespējams arī veikt darbu uz jumtiem ar slīpumu lielāku par 10%. Protan ir parūpējies par personāla veselību un drošību jumtu uzstādīšanas un ekspluatācijas laikā.

Izturība pret pārduršanu

PVC membrānas Protan ir pielāgotas pārbaudes dienesta staigāšanai pa jumtu. Īpaši smagos ekspluatācijas apstākļos (sniega tīrīšana, daudzstāvu dzīvojamo ēku tuvums u.c.) ieteicama membrānas papildu aizsardzība. Tur, kur paredzama pastāvīga slodze (kopējās izejas uz jumta), ieteicams izveidot Protan membrānas celiņus.

 

 

Bagātīga krāsu palete

Pēc klientu pieprasījuma membrānas var tikt izgatavotas jebkurā krāsā. Jāpiebilst, ka 15 gadu garantija attiecas arī uz krāsas saglabāšanos, tāpēc garantijas laikā membrānas, kuru krāsas atšķiras no standarta (tumši pelēka un gaiši pelēka), ir nedaudz dārgākas. Svarīgi atcerēties, ka ēkas jumta krāsu uztvere atkarīga no gaismas un no apkārtējās vides toņiem.

Teicamas metināšanās īpašības

Metināšanas šuves ir tikpat izturīgas kā pati membrāna. Audeklu malas tiek sametinātas ar automātisko metināšanas iekārtu, kas uztur nemainīgu temperatūru un metināšanas ātrumu. Ar roku tiek metinātas vietas, kurās tehnoloģiskās konstrukcijas turpinās uz jumta. Protan membrānas nezaudē spēju sametināties visa kalpošanas perioda laikā, un tas ļauj viegli salabot pat ļoti vecu jumtu.

 

 

Izturība pret UV starojumu

Ir labi zināms, ka UV starojums ļoti postoši ietekmē polimēru un bitumena materiālus. Augstas kvalitātes filtru un stabilizatoru pievienošana padara Protan SE izturīgus pret UV starojumu. Ziemeļu platuma grādos tas ir īpaši svarīgi.

Ķīmiskā izturība

PVC membrānām Protan SE ir augsta izturība pret ārējo agresīvo vidi. Pieredze, izmantojot Protan SE uz industriālo ēku jumtiem apliecina membrānu izturību pret oksidantiem, oglekļa dioksīdu, rūpniecības gāzēm, skābo lietu un rūpniecības putekļiem.

 

Sala izturība

Līdzsvarota PVC savienojuma formula un dārgi, augstvērtīgi plastifikatori ļauj membrānai saglabāt elastību līdz pat -30 ° C (saskaņā ar Krievijas testiem: -52 ° C). Šie raksturlielumi ļauj izmantot Protan membrānas skarbos ziemeļu platuma grādos. Materiāla ražotājs neuzstāda zemāko ražošanas temperatūras slieksni. Protan PVC materiāli nav jāuzglabā siltumā pirms uzstādīšanas zemā temperatūrā, materiāla uzlikšanu veic tāpat kā siltajā gada laikā.

Izturība

Izturības robeža - svarīga membrānas iezīme, no kuras ir atkarīga spēja pretoties vējam, siltuma maiņai un ēkas kustībai. Augsta izturība pret pārraušanu ir ļoti svarīga mehāniski stiprināmu jumtu sistēmās. PVC membrānas Protan SE pārrāvuma slodze ir ne mazāka par 1100 H uz 50 mm sloksnes ar nosacītu pagarinājumu vismaz 15%. Izcilas izturības īpašības 95% gadījumu nodrošina nostiprinošais siets, kas izstrādāts Protan 2001. gadā, bet 5% ir atkarīgi no membrānas PVC slāņiem.