PVC jumta membrānas Protan veiksmīgi tiek izmantotas jauniem, rekonstruējamiem, plakaniem un slīpiem jumtiem. Katram jumta veidam piedāvājam īpaši izturīgu un vienkārši montējamu virsmas un savienojumu hidroizolācijas tehnisko risinājumu, kas pilnībā nokomplektēts ar nepieciešamajām detaļām. Sistēmas darbojas gan ekspluatējamos, gan neekspluatējamos jumtos.

Emimar piedāvā četras jumtu sistēmu grupas dažādiem mērķiem:

 • mehāniski stiprināmie;
 • vakuuma;
 • balasta un inversijas;
 • līmējamie

1. Mehāniski stiprināmās jumta sistēmas

Dotā metode ir visekonomiskākā un ātra uzklāšanā. Tā ir ideāli piemērota ātri būvējamām rūpniecības, noliktavu, kultūras un izklaides, tirdzniecības un sporta ēkām. Par stiprinājumu uz gofrētās loksnes tiek izmantota uzmava ar vītņskrūvi, betona pamatnēm tiek izmantotas uzmavas un skrūves, kas paredzētas betonam. Mehāniskais stiprinājums tiek izmantots arī balkonu un terašu izveidošanā, kur Protan membrānas tiek uzklātas kā nosedzošais virsmas pārklājums. Mehāniski stiprināmi jumti var būt divu veidu:

 • standarta pārklājošais;
 • slēpto joslu sistēma (SFS).Standarta pārklājošā sistēma

Mehāniski stiprināmi jumti: standarta pārklājošā sistēma

Līdz 2 m platas membrānas Protan SE montāža ar stiprinājumu garenvirzienā gar malām ar blakus esošo plātņu pārklāšanu. Standarta platuma varianti: 0,67 m —1 m —1,33 m un 2 m, bet izplatītākie ir 1 m un 2 m. Mehāniski stiprināmi jumti var būt jebkura slīpuma – no 0 līdz 90 grādiem slīpi.

 

 

Mehāniski stiprināmi jumti: slēpto joslu sistēma

Slēpto joslu sistēma

Izstrādāta, lai mazinātu vēja slodzes ietekmi, tā kā daudz vienmērīgāk pārdala stiprinājumu pa jumta virsmu, bez piesaistes ruļļu malām.

Ļoti ērta montēšanai vējainā laikā. Ļauj būtiski samazināt stiprinājumu skaitu.

Konstrukcijas princips: uz 2 m platu ruļļu otras puses visā garumā rūpnieciski tiek piemetinātas joslas no izturīga materiāla 80 – 120 cm attālumā viena no otras.

Stiprinājumi montējas caur šīm joslām saskaņā ar vēja stipruma aprēķiniem. 

 

2. Vakuuma jumta sistēma

Vakuuma sistēmas jēga ir radīt vakuumu jumta telpā izmantojot aeratoru ar vārpstiem. Membrāna mehāniski stiprinās tikai parapetu garumā.

Vakuuma jumta sistēma

Metode rekomendējama, lai rekonstruētu vecus bitumena jumtus – tā ir ekonomiskāka par tradicionālo bitumena tehnoloģiju rekonstruējot jumtus un tai nav ierobežojumu, dēļ kuriem nevarētu izmantot balastu vai mehāniskos stiprinājumus. Ekonomiska, ātra uzstādīšanā, neaizvietojama grūti aizsniedzamā jumta pamatnē.

Vakuuma jumti tiek izmantoti gadījumos, kad jumta mehāniskais stiprinājums nav vēlams:

 • griestu konstrukciju bojājums (atslāņošanās);
 • tvaika barjeras perforācija nav pieļaujama;
 • mehāniskajam stiprinājumam nepiemērota pamatne;
 • biezs siltumizolācijas slānis;
 • iespējami aukstuma tilti, ja ir plāns siltumizolācijas slānis.

Vakuuma jumta darbības princips

Parādoties vējam, virs jumta veidojas negatīvs spiediens (īpaši stūru zonās un pa perimetru), dēļ tā telpā starp membrānu un pamatni sāk uzsūkties gaiss no ēkas iekšpuses. Parastos jumtos tas var izraisīt membrānas noraušanu, savukārt vakuuma jumtos speciālie aeratori ar vārstiem izvada lieko gaisu.

Vakuuma jumta darbības princips

Montēt vakuuma jumtu var gan uz jaunām ēkām, gan renovējamiem namiem. Jaunu jumtu montāžai nepieciešama gaisa necaurlaidīga pamatne vai gaisa necaurlaidīga barjera, kas spējīga nodrošināt hermētiskumu. Renovācijas laikā vakuuma sistēma labi der gadījumos, kad esošais jumts nav bojāts un ir pietiekami droši piestiprināts pamatnei. Piemēram, tas ir vecs bitumena jumta materiāls. Vakuuma jumtu sistēmas Protan ir uzmontētas jau uz vairāk kā 2 000 000 m² jumtu. 

3. Balasta un inversijas jumta sistēmas

Balasta jumti ar granti

Balasta jumtos membrānas tiek noklātas ar balasta slāni – granti, augsni vai citiem materiāliem. Inversijas jumti – tie ir dažādi balasta jumti, kuriem siltinājums atrodas virs hidroizolācijas nevis zem tās, kā tas ir parasti.

Balasta jumti tiek izmantoti, veidojot aizsargātus jumtus, veidojot hidroizolāciju telpās ar augstu gaisa mitrumu, kā arī veidojot gājēju zonas un autostāvvietas.

Balasta un inversijas jumta sistēmas: balasta jumti ar granti

Šī metode ir piemērota vecu bitumena jumtu ar betona pamatni rekonstrukcijai. Tiek izmantota nelielos laukumos dzīvojamās, kultūras un izklaides ēkās. Pietiekami darbietilpīgs lielā apjoma un balasta svara dēļ. 

Balasta un inversijas jumta sistēmas: zaļie jumti         

Zaļie jumti

Zaļie jumti ir ne tikai acīmredzami ekoloģiski, bet arī prasa nelielu apkopi, nodrošina labu skaņas un siltuma izolāciju, aiztur mitrumu un pagarina membrānas kalpošanas ilgumu. Bez tam, tie ir arī ļoti estētiski.

Ar membrānām Protan zaļo jumtu ierīkošana ir pilnīgi reāli paveicams uzdevums.

 

 

 

 

Balasta un inversijas jumta sistēmas: mitru telpu hidroizolācija, autostāvvietas, atpūtas zonas

Veidojot mitru telpu hidroizolāciju, membrānas Protan tiek klātas zem flīzēm vai betona.

Mitru telpu hidroizolācijaMitru telpu hidroizolācija

 

4. Līmējamās jumta sistēmas

Līmējamās jumta sistēmas

Speciāls produkts ēkām ar betona pamatni zem jumta, uz kurām nav iespējams pielietot mehāniskā stiprinājuma sistēmu.

Līmējamās sistēmās izmanto membrāna Protan EX-A 1,6mm, kuras ir armētas ar stikla šķiedru un līmējas uz kontaktlīmes un poliuretāna adhezīva slāņa.

Līmējamie jumti Protan tiek izmantoti gadījumos, kad mehāniskie stiprinājumi nav lietderīgi.