Fasāde – "seja", kas piemīt katrai celtnei, kā dzīvojamai, tā arī administratīvajai. Cik tā būs skaista, atkarīgs tikai no ēkas īpašnieka. Zinātnieki visā pasaulē ir izdomājuši ne mazums sistēmu, kas paredzētas fasāžu izdaiļošanai un nostiprināšanai. Viens no visjaunākajiem risinājumiem ir ventilējamās fasādes no metāla kasetēm.

Piekārto fasāžu pamatideja ir ļaut cirkulējošām gaisa masām piekļūt sienas virsmai. Šis uzdevums tiek izpildīts, pateicoties ventilējamo kompleksu daudzslāņu struktūrai. Šādu sistēmu var sadalīt četrās pamatdaļās – stiprinājums, siltinātājs, gaisa šķirkārta un beigu aizsargslānis. Fasādes sistēmām var būt papildus siltinātāja slāņi, kas bieži vien tiek izmantoti māju apdarē, kas atrodas auksta un mainīga klimata zonās. Tādējādi ēkām siltos apvidos pietiks ar vienu siltinātāja slāni, kas izvietots pirms gaisa spilvena. Papildus siltinātāja slānis aiz gaisa šķirkārtas nodrošinās aizsardzību kā no aukstuma, tā arī no karstuma. Tas ir jauns augstākās klases ventilējamās fasādes veids. Fasādes kasetes tiek izmantotas ēkas ārējai apdarei komplektācijā ar citiem ventilējamo fasāžu elementiem – hidroizolācijas materiāliem un siltinātājiem.

Kā var noprast no ventilējamo fasāžu nosaukuma, liela daļa šīs sistēmas īpatnību tiek noteiktas tieši ar gaisa spilvenu. Dabiskā temperatūras starpība starp atmosfēras gaisu un piekārto fasāžu gaisa slāni rada skābekļa cirkulāciju. Pateicoties pastāvīgai gaisa kustībai, ventilējamā fasāde nodrošina ēkai daudzas priekšrocības. Pirmām kārtām tā ir sienu attīrīšana no uzkrātā mitruma un ēkas aizsardzība no pārmērīgi straujiem temperatūras kritumiem. Šādā veidā, ierīkojot piekārto fasādi, jūs varat būt droši, ka jūsu mājas sienās neradīsies termiski sašķēlumi.

Fasāžu kasetes tiek pielietotas ventilējamās fasādes kā dekoratīvs aizsargekrāns. Metāla kasetes tiek izgatavotas no cinkota tērauda ar krāsainu polimēra pārklājumu PVDF 1.2 mm biezumā.
Fasāžu kasešu konstruēšanā tiek ņemta vērā metāla īpašība mainīt savus ģeometriskos izmērus apkārtējās vides temperatūras ietekmē. Tādējādi tiek izveidoti kustīgi metāla kasešu savienojumi. Fasāžu kasetēm var būt speciāli tehnoloģiski caurumi kondensēta mitruma izvadīšanai no apdares iekšpuses.

Metāla kasetes ir viegli montējamas un demontējamas, kas padara to pielietojumu mūsdienu ēku fasāžu apdarē ātru un efektīvu. Fasādei, kuras apdarē tika izmantotas metāliskas kasetes, nav nepieciešama pastāvīga kopšana, tai ir estētisks izskats, ilgmūžīgs un drošs ekspluatācijā.

Metāliskajām kasetēm nav fiksētu izmēru, katra kasete tiek izgatavota individuāli (pēc projekta), un tai ir sava noteikta vieta fasādē. Tas ir gatavs elements, kam nav nepieciešama papildus apstrāde, kas būtiski paātrina un atvieglo montāžu.